change bib type

This commit is contained in:
2019-12-05 01:39:08 +01:00
parent 4b29ddd944
commit f5f3d85150
4 changed files with 77 additions and 77 deletions

View File

@ -54,7 +54,7 @@ Az API-Server szolgálja ki a Kubernetes API-t \cite{kubernetes-api} , amelyen k
A CoreOS által fejlesztett, nyílt forráskódú elosztott kulcs-érték tár \cite{etcd} . Itt kerül tárolásra, illetve innen lehet lekérdezni a klaszter, valamint az egyes komponensek állapotát. Egyes komponensek figyelik az itt található, nekik fontos kulcsokhoz tartozó értékeket, változás esetén elvégzik az esetleges módosításokat.
\subsection{Controller Manager}
Logikailag különböző kontrollereket összefoglaló komponens \cite{kubernetes-controller} . Az alábbi kontrollereket a komplexitás csökkentése érdekében fordították egy binárisba:
Logikailag különböző kontrollereket összefoglaló komponens \cite{kuebrnetes-controller} . Az alábbi kontrollereket a komplexitás csökkentése érdekében fordították egy binárisba:
\begin{itemize}
\item Node Controller \cite{kubernetes-node-controller} : Egyes Node-ok \cite{kubernetes-nodes} elérhetetlenné válásának figyeléséért, erre történő reagálásért felelős.
@ -156,7 +156,7 @@ Szakdolgozatomban, közvetve, az Istio terheléskiegyenlítő szolgáltatását
\section{Knative}
A Knative \cite{knative} egy nyílt forráskódú, a Google által fejlesztett keretrendszer, amely a Kubernetesnél magasabb szintű absztrakciókat nyújt. Számos komponenséből a szakdolgozatban a serverless applikációk Kubernetes-be telepítését, futtatását megkönnyítő, úgynevezett Serving \cite{knative-serving} modult vizsgálom. Ezen kívül létezik még egy Eventing \cite{knative-eventing} komponens, amely eseményvezérelt alkalmazások fejlesztéséhez biztosít segédeszközöket, valamint megold bizonyos gyakori problémákat.
Nem kifejezetten Function as a Service megoldásról van szó \cite{kubeless-thoughts} , a nullára skálázás miatt emlegetik a Platform as a Service infrastruktúrák következő generációjaként, de funkcionalitása és működése remekül illeszkedik a FaaS szolgáltatásmodellhez is. Emellett a Kubernetesben már futó alkalmazásokat Knative-ba átrakni nem jelent szignifikáns munkát. Az érintett komponensek módosítására nincs szükség, csupán a Deploymenteket kell Knative Service-ekre átírni. Ezzel szemben a plusz funkciók, melyeket az átállással ki lehet használni jelentős előnyt jelentenek.
Nem kifejezetten Function as a Service megoldásról van szó \cite{knative-thoughts} , a nullára skálázás miatt emlegetik a Platform as a Service infrastruktúrák következő generációjaként, de funkcionalitása és működése remekül illeszkedik a FaaS szolgáltatásmodellhez is. Emellett a Kubernetesben már futó alkalmazásokat Knative-ba átrakni nem jelent szignifikáns munkát. Az érintett komponensek módosítására nincs szükség, csupán a Deploymenteket kell Knative Service-ekre átírni. Ezzel szemben a plusz funkciók, melyeket az átállással ki lehet használni jelentős előnyt jelentenek.
Lényeges újítás a tradicionális Kubernetes-hez képest az egyes alkalmazáskomponensek nullára skálázása, valamint a konkurencia alapú skálázás. Mindkettőt a magasabb szintű absztrakció teszi lehetővé, ugyanis bár ezek Knative nélkül is elképzelhető funkciók, ezek megvalósítása számos extra komponens bevezetését igényelné. A nullára skálázáshoz szükséges egy perzisztensen létező egység, a Knative esetében az Istio, valamint a Knative Shared Gateway \cite{knative-gateweay} nevű komponens töltik be ezen egység szerepét. Konkurencia alapú skálázás esetében is ugyanez a komponens végzi a kérések elosztását. Az egy Podra eső átlagos konkurens kérések megfigyeléséért egy úgynevezett Knative Autoscaler \cite{knative-autoscaler} felel. Ez az egység hozza a fel és leskálázási döntéseket, valamint a megfigyelt konkurencia érték alapján a pánik ablak kezdetét és végét.