aaaaaaaaaaaa

This commit is contained in:
Pünkösd Marcell 2021-11-28 15:25:41 +01:00
parent 2f7cc2eb47
commit 1b23ffdde7
2 changed files with 5 additions and 8 deletions

View File

@ -11,15 +11,11 @@ A féléves munkám első részében a felhő és peremhálózati számítástec
Az irodalomkutatás során szerzett ismeretek alapján olyan alkalmazásokat kerestem, amelyek működéséhez előnyösen járulnak hozzá a peremhálózati rendszerek alkalmazása. Kutatásaim során kettő alkalmazást is találtam, amelyek egyenként különböző előnyeit képesek kihasználni a felhő és peremhálózati rendszerek együttes alkalmazásának. Az alkalmazásokat részletesen tanulmányoztam és bemutattam.
Az egyik alkalmazás adoptációját megterveztem, majd a szükséges változtatásokat implementáltam. Kialakítottam egy egyedi interpretert, ezzel és a peremhálózati rendszerek alkalmazásával képes voltam elfedni a felhő rendszer számára a késleltetés érzékeny alkalmazások vezérlésének problémáit.
% TODO
% átalakítottam, hogy jó legyen edge-be
% kimértem, hogy jó lett
\section{Jövőbeni tervek}
Munkám még korántsem tekinthető lezártnak. A feladataim nagy része még hátra van.
\Aref{chapter:birbnetes}.\ fejezetben bemutattam a felhő alapú madárhang felismerő rendszer jelenlegi állapotát, amely egy két rétegű felhő architektúrára épül. Ahhoz, hogy ezt egy peremhálózati rendszerbe telepítsem, még hátra van a szoftver át-tervezése és implementációja.
Ezután szeretném mindkettő szoftver esetén az átalakításaimat mérésekkel alátámasztani. Szeretném megmérni, hogy a felhő adta előnyök milyen hatással vannak az adott alkalmazásokra és az én megközelítésem és döntéseim sikeresen kiaknázták-e rendelkezésre álló lehetőségeket. A mérések között mindenképpen szeretnék fényt deríteni arra, hogy valójában hogy változik a válaszidő, a sávszélesség használat és a rendszerek skálázódása.
Emellett szeretném megvizsgálni annak a lehetőségét, hogy a felhő és a peremhálózat közti futtatási környezet különbségeit mennyire lehet dinamikusan kezelni, így további előnyöket szerezni azzal, hogy a rendszerek bizonyos komponenseit dinamikusan ütemezem a felhő és a peremhálózati rendszerek között.
% TODO: Big todo

View File

@ -126,6 +126,7 @@ Alapos tervezést igényelt a fenti monolit demó átültetése egy felhő és p
\subsection{Architektúra}
% TODO TODO TODO TODO TODO TODO TODO
Mivel a \textit{KubeEdge}-t választottam az alkalmazásom felépítésére, így nagyon egyszerű volt annak a kérdésnek a megválaszolása, hogy milyen architektúrát használok a szoftver elkészítésére. Az alkalmazást mikroszolgáltatás architektúrára terveztem.
Ennek érdekében a tervezés első lépéseként felbontottam funkcionális egységekre a jelenlegi demó vezérlést. A felbontásnál viszont itt nem csak a funkcionális egységek elkülönítését tartottam szem előtt. Mivel egy három rétegű architektúrára tervezek, ezért figyelembe kellett vennem annak elvárásait és adottságait.